Warsztaty – Adaptacja w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci rozpoczynających przygodę z NibyLandią na szczególnie przez nas polecane warsztaty, poświęcone zagadnieniu adaptacji dzieci w nowym środowisku. Wspólnie przyjrzymy się temu, jak dzieci proces adaptacji przeżywają, jakie procesy na poziomie psychologicznym i emocjonalnym w nich zachodzą. Zastanowimy się, jak możemy rozumieć trudności maluchów oraz jak możemy pomóc naszym dzieciom i sobie w tak trudnym okresie czasu.

W ramach tego programu we wrześniu rozpoczynamy cykl zajęć ze specjalistami, którzy w ramach wykładów i warsztatów pomagają oswajać się z przedszkolem. Udzielają wskazówek dotyczących radzenia sobie z trudnymi emocjami pojawiającymi u dzieci, jak i u Rodziców, a także przygotowania dziecka do rozpoczęcia przedszkolnej przygody.  Odpowiadają na pytania Rodziców, rozwiewają ich wątpliwości. Nasze doświadczenie wskazuje, że wiedza na temat przebiegu  adaptacji oraz kontakt ze specjalistami w sposób istotny wpływają na przebieg tego procesu, zmniejszając stres zarówno Rodziców, jak i dzieci.

Cele warsztatów 

 • Wzbogacenie wiedzy na temat procesu zmiany oraz adaptacji w kontekście psychologii rozwoju.
 • Doskonalenie umiejętności wspierania dzieci w radzeniu sobie z emocjami.

Program

 • „Z historii Nibylandczyka” – wybrane zagadnienia z psychologii rozwoju istotne z punktu widzenia doświadczania rozstania i zamiany otoczenia.
 • „Z czym docieram do Nibylandii?” – sytuacja psychologiczna dziecka u progu przedszkola.
 • „Jak możesz mnie wspierać?” – zasady pomocne w czasie przygotowania dziecka do pozostania w przedszkolu

Pierwszy warsztat prowadzi Ewa Zielińska – metodyk, doradca Ministra Edukacji, autorka wielu podręczników dla nauczycieli i rodziców oraz pomocy do zajęć dla dzieci,  wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego. We współpracy z prof. Edytą Gruszczyk – Kolczyńską opublikowały cykl książek  pt. Dziecięca matematyka, poświęconych m.in. edukacji matematycznej dzieci, w skład którego wchodzą:

 • Program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych;
  • Metodyka i scenariusze zajęć z sześciolatkami w przedszkolu, szkole i w placówkach integracyjnych;
  • Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i w szkole;
  • Edukacja matematyczna dzieci. Książka dla rodziców i nauczycieli.

Oprócz Dziecięcej matematyki tych autorek, nakładem WSiP ukazały się publikacje  pt. „Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków i dzieci wolniej rozwijających się”książka dla rodziców, terapeutów i nauczycieli przedszkola oraz zestaw zabawek edukacyjnych.

Forma warsztatu: warsztat psychoedukacyjny z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z grupą, połączony z analizą doświadczeń rodziców.

Zagadnienia: psychologia rozwoju dziecka w wieku 3-5 lat

Czas trwania: 3h

Zgłoszenia prosimy kierować pod adres:przedszkole@nibylandia.com lub pod numery telefonów: (+48 22) 750 74 75 (+48) 0 693 777 201