Warsztaty – Umiejętności wychowawcze Rodziców

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące umiejętności wychowawczych Rodzica. Korzystając ze zdobyczy psychologii rozwoju, w oparciu o psychodymiczne (teoria relacji z obiektem) rozumienie procesów psychicznych poruszymy zagadnienia, takie jak komunikacja z dziećmi, rola granic, kryzysy i sytuacje trudne w kontekście procesu rozwoju, wspieranie emocjonalnego rozwoju dziecka.

Na spotkaniu swoją uwagę zogniskujemy wokół rozumienia procesu rozwoju dziecka.

W programie

  • wybrane zagadnienia z psychologii rozwoju
  • elementy teorii relacji z obiektem
  • sposoby wspierania dziecka w radzeniu sobie z emocjami i wewnętrznymi trudnościami (kontenerowanie i rozumienie)
  • formułowanie rozumiejących komunikatów

Forma warsztatu: warsztat psychoedukacyjny z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z grupą, połączony z analizą doświadczeń rodziców.

Zagadnienia: psychologia rozwoju dziecka w wieku 3-5 lat

Warsztaty prowadzi: mgr Karolina Van Laere – psycholog, pedagog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej (czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej) oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji zajęć warsztatowych i terapeutycznych dla dzieci. Prowadzi również warsztaty dla zespołów pedagogicznych i rodziców na temat umiejętności wychowawczych i pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Czas trwania: 3h

Zgłoszenia prosimy kierować pod adres: przedszkole@nibylandia.com lub pod numery telefonów: (+48 22) 750 74 75 (+48) 0 693 777 201