Warsztaty – Dlaczego trzylatek boi się ciemności, a czterolatek kłamię jak najęty

Warsztaty te mają na celu przybliżenie Państwu zagadnień związanych z psychologią rozwoju dziecka w wieku 3 – 5 lat, zwłaszcza jego rozwoju w sferze poznawczej, emocjonalnej, społecznej.

Pomysł na zrealizowanie warsztatu powstał w efekcie kolejnych konsultacji z Rodzicami z naszym Zespołem pedagogiczno-psychologicznym, w trakcie których wspólnie zastanawialiśmy się czego możemy, a czego trudno nam wymagać od maluchów. Czy już czas na podwyższanie dziecku poprzeczki, a może jednak warto poczekać? Z kolei, czy czekając, nie przegapimy czegoś istotnego? Na te i szereg innych będziemy chcieli sobie odpowiedzieć na warsztacie. Jesteśmy przekonani, że dzięki wiedzy na temat potrzeb rozwojowych dzieci, łatwiej jest zapewnić im adekwatny poziom stymulacji i zharmonizować własne oczekiwania z realnymi możliwościami oraz potrzebami naszych pociech.

Forma warsztatu: warsztat psychoedukacyjny z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z grupą, połączony z analizą doświadczeń rodziców.

Zagadnienia: psychologia rozwoju dziecka w wieku 3-5 lat

Warsztaty prowadzi: mgr Karolina Van Laere – psycholog, pedagog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej (czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej) oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji zajęć warsztatowych i terapeutycznych dla dzieci. Prowadzi również warsztaty dla zespołów pedagogicznych i rodziców na temat umiejętności wychowawczych i pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Czas trwania: 3h

Zgłoszenia prosimy kierować pod adres:przedszkole@nibylandia.com lub pod numery telefonów: (+48 22) 750 74 75 (+48) 0 693 777 201