Mini NibyLandia

Mini NibyLandia – dla dzieci 2-letnich stworzyliśmy miniprzedszkole. Nasza najmłodsza grupa realizuje autorski Program Adaptacyjny “Rozwój dwulatka – stymulacja wczesnodziecięca”. Zajęcia  Mini Nibylandii  mają na celu wspomaganie w procesie rozwoju i adaptacji dzieci w wieku przedprzedszkolnym. 

Mini Nibylandia jest naszą propozycją dla najmłodszych 2-letnich dzieci, pozwalającą poznawać świat przedszkolny. Przez zabawę z rówieśnikami i doświadczonymi nauczycielami pomagamy dzieciom oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem.

Cele Mini NibyLandii:

  • łagodne wprowadzenie dzieci i ich rodziców w środowisko przedszkolne,
  • obniżenie poziomu lęku u dzieci i rodziców związanego z oddzieleniem się dziecka od rodzica na czas pobytu w przedszkolu,
  • nawiązanie konstruktywnej współpracy w relacjach: nauczyciel – dziecko, nauczyciel – rodzic,
  • integracja rodziców z przedszkolem i zachęcenie ich do współpracy.

Dbając o to by nasze maluszki jak najpełniej skorzystały z przygotowanej przez nas oferty, zwracamy szczególną uwagę na ich możliwości wynikające z etapu rozwojowego. Niezwykle ważnym jest bowiem zapewnienie dziecku odpowiedniego środowiska i adekwatnej stymulacji dla rozwoju jego twórczego potencjału. Nasze doświadczenie wskazuje, że wczesny kontakt z innymi dziećmi i środowiskiem innym niż dom oddziałuje stymulująco na rozwój dziecka.

Budynek MiniNibyLandii – w celu zagwarantowania komfortu i bezpiecznego pobytu najmłodszym NibyLandczykom zapewniliśmy im odrębny, parterowy budynek, który znajduje się na dwuhektarowej posesji NibyLandii. Jesteśmy przekonani, że przestrzeń przeznaczona jedynie dla grup dzieci 2-letnich zapewnia przyjazną atmosferę i sprzyja procesowi adaptacji. Budynek wyposażony jest w następujące pomieszczenia:

  • Sala Zabaw – niepowtarzalne miejsce w MiniNibyLandii. Należy do ulubionych miejsc najmłodszych NibyLandczyków. Staje się ich azylem do zabawy i wypoczynku. Sala wyposażona jest we wspaniałe zabawki, gry i liczne zabawki edukacyjne. Prowadzone są w niej również zajęcia rytmiki oraz imprezy dla dzieci.
  • Sala dydaktyczna – nowocześnie umeblowana i wyposażona w pomoce edukacyjne.
  • Toalety – przystosowane dla małych dzieci.

Godziny pracy  MiniNibyLandii – Mini przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 – 18.00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Adaptacja w MiniNibyLandii – program znajduje się w zakładce Adaptacja