Baza lokalowa / ogród

Wizytówką Przedszkola NibyLandia jest obszerny, 1,5 hektarowy, zadrzewiony teren charakteryzujący się imponującą architekturą okalającego ogrodu. Niesamowite otoczenie naszej placówki tworzy wspaniałą atmosferę  do rozwoju, zabawy i wypoczynku.

Obiekty dydaktyczne i infrastruktura rekreacyjna składające się na naszą bazę edukacyjną to:

 1. Budynek Przedszkola NibyLandia – dla dzieci starszych
 2. Budynek Przedszkola NibyLandia – dla dzieci młodszych
 3. Parking dla naszych gości
 4. Ogród NibyLandii – 1,5 ha wspaniałego parku i terenów rekreacyjnych
 5. Miniboisko do gry w piłkę nożną
 6. Place zabaw – 4 place zabaw odrębne dla dzieci młodszych i starszych 

1. Budynek Przedszkola NibyLandia – obszerny budynek przedszkolny wyposażony w:

 • Sale dydaktyczne – przestronne, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w pomoce edukacyjne i kolorowe zabawki.
 • Sala Zabaw – niepowtarzalne i ulubione miejsce wszystkich NibyLandczyków. Staje się dla nich azylem do zabawy i wypoczynku. Sala wyposażona jest we wspaniałe zabawki, gry i liczne zabawki edukacyjne. Prowadzone są w niej również rozmaite zajęcia dodatkowe. W czasie przedstawień przedszkolnych Sala Zabaw zamienia się w swoistą estradę dla małych aktorów.
 • Sala Sportowa – minisala gimnastyczna wyposażona w kształtki i przyrządy wykorzystywane w trakcie zajęć Gimnastyki korekcyjnej oraz Klubu Sportowego. Prowadzone są w niej również rozmaite zajęcia dodatkowe wymagające większej przestrzeni.
 • Gabinet specjalistów – wykorzystywany podczas zajęć terapii logopedycznej, konsultacji psychologicznych, pediatrycznych, etc.
 • Toalety – przystosowane dla małych dzieci.

2. Budynek miniNibyLandii – w celu zapewnienia komfortu i bezpiecznego pobytu najmłodszym NibyLandczykom, baza lokalowa dla miniNibyLandii stanowi odrębny, parterowy budynek. Jesteśmy przekonani, że przestrzeń przeznaczona jedynie dla grup dzieci 2-letnich zapewnia bardziej przyjazną atmosferę i sprzyja procesowi adaptacji. Budynek wyposażony jest w następujące obiekty:

 • Sale dydaktyczne – przestronne, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w pomoce edukacyjne i kolorowe zabawki.
 • Sala Zabaw – niepowtarzalne miejsce w miniNibyLandii. Jest ulubionym miejscem zabaw najmłodszych NibyLandczyków. Azylem, w którym mogą bawić się i wypoczywać. Sala wyposażona jest we wspaniałe zabawki, gry i liczne zabawki edukacyjne. Prowadzone są w niej również rozmaite imprezy dla dzieci oraz zajęcia rytmiki.
 • Toalety – przystosowane dla małych dzieci.

3. Parking – obszerny, prywatny parking dla naszych gości położony na terenie posesji umożliwiający bezproblemowe zaparkowanie i odprowadzenie dziecka do przedszkola.

4. Ogród NibyLandii – 1,5 ha wspaniałego parku o niepowtarzalnym krajobrazie, stanowiący tereny rekreacyjne naszych przedszkolaków.

5. Miniboisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę pokryte murawą.

6. Place zabaw – 4 place zabaw odrębne dla dzieci młodszych i starszych składające się następujących elementów:

 • zestawu zabawowego –  drewnianego kompleksu zjeżdżalni i toru przeszkód
 • zabawek na sprężynkach
 • huśtawek
 • dużej piaskownicy
 • małej piaskownicy
 • kombinowanego zestawu zabawowego duńskiej firmy KOMPAN, światowego lidera w produkcji wyposażenia placów zabaw. Wóz strażacki z jednej strony i domek z drugiej to wspaniałe miejsce do zabawy, którego odpowiednio dobrane kolory mają za zadanie nie tylko zachęcać do zabawy, ale kształtują również poczucie i świadomość otaczającej przestrzeni.

Zestawy stwarzają doskonałe warunki do ćwiczeń małej i dużej motoryki; do wspólnej zabawy z rówieśnikami, co pozwala na zdobywanie wiedzy o sobie samym i uczenie się od innych. Zabawy tematyczne z podziałem na role inspirowane przez wychowawców, pobudzają wyobraźnię dzieci, a także rozwijają ich podstawowe umiejętności psychofizyczne i psychomotoryczne.

Plac zabaw posiada certyfikaty TÜV potwierdzające zgodność z Europejską Normą EN 1176. W Polsce posiada również dodatkowo certyfikat na znak bezpieczeństwa B wydany przez BBC COBRABID.